Sık sorulan sorular

Cepyol.com nedir?

Cepyol.com yurt içi ucak, yurt dışı uçak ve otobüs biletlerini kolayca alabileceğiniz, tüm havayolu ve otobüs şirketlerinin biletlerini tek bir ekranda detaylıca karşılaştırarak sunan, size en uygun, en hesaplı, bileti kolayca bulmanızı sağlayan online, kişisel seyahat acentanızdır.

m.cepyol.com nedir?

m.cepyol.com, CepYol’un internet browser’ı olup internete bağlanabilen her cihazdan görülebilip kullanılabilmesi için cepyol.com’un görüntü, seçenekler ve tuşların büyüklüğü olarak özel tasarlanmış bir versiyonudur. Mobil cihazlardan www.cepyol.com yazdığınızda cepyol, mobil cihazınızı ve modelini tanıyarak otomatik olarak cihazınıza uygun bir formatda m.cepyol.com’a bağlar.

Cepyol ile nasıl iletişime geçebilirim ?

Cepyol Çağrı Merkezi :  0850 290 36 36
e-mail: info@cepyol.com
Ofis Adresi: Yamaç Sk No:8, Levent/İstanbul - Avrupa
Ofis Telefon: (0212) 281 4844
Ofis Faks: (0212) 281 4803

Cepyol akıllı telefon ve tablet uygulaması nedir?

Cepyol akıllı telefon ve tablet uygulamasi nedir?
Iphonelarda ve Android işletim sistemli tüm telefonlarda olduğu gibi, Ipadlerde ve Android işletim sistemli tüm padler için tasarlanmış bir uygulamadır. Cihazınızdan tek bir düğme ile açılır, kendiliğinden internete bağlanır ve kullanıma hazır olur. Internet browser açmak, internet sitesinin adını girmek gibi ek uğraşları yoktur. Resim, görüntü, seçenekler, düğmeler olarak telefonunuzun modeline uygun olarak formatlanmıştır.

Kredi Kartı bilgilerim güvende mi?

Cepyol.com’dan yapacağınız tüm alışverişlerde kredi kartı bilgileriniz SSL Güvnelik Sertifiklı Cepyol A.Ş. uzman kadrosu ile 3D Secure güvencesindedir. Daha detaylı bilgi için “Güvenlik” ‘i tıklayın.

Telefon ile uçak bileti alabilir miyim?

Evet. Telefon ile arama yaparak  uçak bileti almak isterseniz, Cepyol Müşteri İletişim Merkezini arayabilirsiniz. Cepyol Müşteri İletişim Merkezi: 0850 290 36 36

Kampanyalardan nasıl haberdar olabilirim?

Cepyol, uçak şirketleri ve otobüs firmalarından aldığımız bilgiler; size özel fırsatlar ve özel kampanyalar doğrultusunda sürekli güncellenmektedir.
Kampanyalardan haberdar olabilmek için sitemize üye olmanız yeterlidir.

Satın aldığım seyahati nasıl görebilirim?

Satın aldığınız biletin detayları, satın alım işleminin hemen sonrasında size e-posta, veya sms olarak gönderilmektedir. Eğer sms yada e-posta ile alakalı bir problem yaşıyorsanız, Cepyol Müşteri İletişim Merkezini 0850 290 36 36 dan arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bilet iade ve değişiklikler için ne yapmam gerekiyor?

Bilet iade ve değişiklikleri için Cepyol Müşteri İletişim Merkezini 0850 290 36 36 dan arayabilir, istediğiniz değişiklikleri gerçekleştirebilirsiniz.

Cepyol Uygulaması ile ilgili bir yenilikden nasıl haberim olur?

Cepyol Uygulaması ile ilgili yenilikler üye olduğunuz takdirde size tercihiniz doğrultusunda sms yada e-posta yoluyla iletilicektir. Ayrıca cepyol uygulamasının yeni versiyonlarını ve yeniliklerini www.cepyol.com ‘dan yada mobil cihazınızdan da (iphone için “appstore”, android için “google play”) takip edebilirsiniz.

Neden kişisel bilgilerimi girmeliyim?

Uçak bileti satın alırken sizden istenilen bilgiler, havayolları firmaları tarafından yer ayırtma ve bilet satın alım işlemlerinde bildirilmesi zorunlu bilgilerdir. Uçak bileti satın alırken, biletiniz ve faturanız bu bilgiler doğrultusunda düzenlenir.
Otobüs bileti satın alırken sizden istenilen bilgiler ise, karayolları taşımacılığı firmaları tarafından yer ayırtma ve bilet satın alım işlemlerinde bildirilmesi zorunlu bilgilerdir. Otobüs bileti satın alırken, biletiniz ve faturanız bu bilgiler doğrultusunda düzenlenir.

Rezervasyon yapabilirmiyim bilet almadan?

Evet, rezervasyon için 0850 290 36 36 dan Cepyol Müşteri İletişim Merkezini arayabilirsiniz.

Uçakların iniş, kalkiş ve gecikmelerine ait bilgileri nereden izleyebilirim?

Uçakların iniş, kalkış ve gecikmelerine ait bilgilere Cepyol internet sitesinde ve mobil uygulamada ana sayfada, “Uçuş Bilgileri” seçeneğinden ulaşabilirsiniz. Buradan yapılan uçuşları, havalimanlarına göre iç hatlar ve dış hatlar olarak, geliş ve gidiş seçenekleri altında izleyebilirsiniz.

Site üzerinden satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra firmaya gidip biletimi almama gerek var mı?

Otobüs firmaları e-bilet sistemine geçmediklerinden dolayı sitemiz üzerinden satın aldığınız bilet için ilgili firmaya gitmelisiniz
Uçak bileti için firmaya gitmeye gerek yok.

Biletimi nasil teslim alirim?

Uçak biletleriniz size e-posta olarak gönderilmekte ve sms yolu ile bilet bilgileri aktarılmaktadır.
Otobüs biletlerinizi ilgili firmanın acentaları ve bayiilerinden alabilirsiniz.

Islemimi tamamlamak uzereyken baglantim kesildi. Biletimi alabildimmi? Kredi kartimdan para cekildimi?

Eğer işlem yapıldıktan sonra e-posta yada sms yoluyla bilet bilgileriniz elinize geçmedi ise, “0850 290 36 36” Cepyol Müşteri İletişim Merkezini arayarak control edebilirsiniz.

3d Secure nedir?

3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa Kredi Kartı için kullanılan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir.
Bu yöntemle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin yapılan işlemi, kendine verilen özel bir şifreyle onaylaması gerekir.
CEPYOL’dan yapılacak işlemlerde, kredi kartının bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa 3D Secure’la ödeme gerçekleştirilebilir.

Biletimi aciga almak istiyorum, ne yapmaliyim?

Biletinizi açığa almak için Cepyol Müşteri İletişim Merkezini aramanız gerekmektedir.

Cepyol’da üyelik işlemleri için ücret ödeyecek miyim?

Hayır. Cepyol üzerinden yapacağınız hiçbir işlem için ekstra ücret ödemeniz gerekmemektedir.

Cepyol’un farkı nedir?

Cepyol’da 800’ün üzerinde havayolu şirketini ve 65 otobüs firmasını bir arada karşılaştırmalı olarak sorgulayabilir ve satın alma işleminizi ister bilgisayarınızla ister cepten gerçekleştirebilirsiniz.